İnşaat ve Taahhüt

IŞIKLAR HOLDİNG firması olan ÖZIŞIK İnşaat ve Enerji A.Ş, faaliyete başladığı 1977’den günümüze birçok inşaat projesini başarı ile tamamlamıştır. Su yapıları ( barajlar ve hidroelektrik santraller, sulama sistemleri, drenaj sistemleri ), köprü, tünel ve yol ( karayolu, otoyollar )endüstriyel anahtar teslimi fabrikalar, arıtma tesisleri, alt yapı projeleri ( içme suyu, kanalizasyon ), boru hatları, konut ve ticari inşaatlar ana faaliyet konuları içerisindedir.

 

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız…

“İnşaat sektöründe uzun yıllar beton prefabrikasyon ürünleri ile yapı elemanları üretmiş ve bu konularda taahhüt işlerine iştirak etmiş olan Niğbaş, kalifiye iş gücü ve teknik kadrosu ile hali hazırda Yapı Kimyasalları ve GRC Cam Elyaf Takviyeli Beton Levha (Glassfiber Reinforced Concrete) üretim ve satışında faaliyet göstermektedir. Niğbaş, yapı kimyasallarını Işıklar markası adı altında Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında, dekoratif tuğla ürünlerine yönelik yapıştırıcılar, harçlar ve derz dolgular; bunun yanı sıra doğal taş ve seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları ile izolasyon yapıştırıcıları, mineral sıvalar, zemin yüzey sertleştiricileri, beton tamir harçları, arkraj harçları ve makineli sıvalar üretmektedir. Niğbaş hem GRC hem de Yapı Kimyasallarında iç pazara aynı zamanda sahip olduğu kalite belgeleriyle ve tuğla alanındaki deneyimiyle yurt dışına ürün satmaktadır. Farklı boyutlarda üretilen Cam Elyaf Takviyeli Beton Levhalar cephe kaplaması olarak kullanılmaktadır.

Prefabrikasyon sektöründe kurumsal olmayan firmalar kaynaklı haksız rekabetin yoğun olması, son dönemde demir ve çimento, doğalgaz, elektrik, döviz bazlı satılan hammaddelerdeki istisnai fiyat artışları ve büyük şehirlerdeki şantiyelere üretim tesisinden nakliye maliyetlerinin yüksek olması, rekabetçi fiyatlarla üretip satma imkanını ortadan kaldırmış olup, bunun sonucunda da Niğbaş, prefabrike üretimlerini 2021 yıl sonu itibarıyla karlılığı düşük prefabrike üretim faaliyetleri sonlandırılarak, kârlılığı yüksek GRC (Cam Elyaf Takviyeli Beton) ve Yapı Kimyasalları üretimine ağırlık verilmesine karar verilmiştir.
Niğbaş’ın GRC üretim tesisleri Niğde Organize Sanayi Bölgesi (NOSB)’ndeki yapı kimyasalları üretim faaliyetlerinin gerçekleştiği, mülkiyeti şirkete ait olan 11.864 m2 arsa üzerinde yapımı tamamlanan ek fabrika binasına taşınmaktadır. Bu süreçte Niğde İli, Merkez İlçesindeki fabrika arsasında AVM, Yurt, Otel tarzı Gayrimenkul yatırımlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, bu kapsamda Niğde’nin ihtiyacı olan AVM projesi ile ilgili çalışmalara hız verilmiştir.”