Yönetim Kurulu

Bartın 1963 doğumludur. 1981 yılında Northfield Mount Hermon School (Amerika) Lisesinden, 1985 yılında da Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olmuştur.
1983 yılında girdiği Işıklar Holding Yönetim Kurulu’na 1990 yılında başkan olmuş ve 1990 yılında itibaren Işıklar Holdinge bağlı, ortaklığımız Işıklar Enerji ve Yapı Holding de dahil tüm grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Kağıt İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Rıza Kutlu Işık aynı zamanda TİSK yönetim kurulu üyesi ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı.

Bartın 1964 doğumludur.1982 yılında College International de Bonnelles (Fransa) 1986 yılında da Marmara Üniversitesi İşletme Bölümden mezun olmuştur. 1986 yılında girdiği Işıklar Holding Yönetim Kuruluna 1990 yılında başkan yardımcısı olmuş ve 1990 yılından itibaren Işıklar Holdinge bağlı, ortaklığımız Işıklar Enerji ve Yapı Holding de dahil tüm grup şirketlerinin yönetim kurulu başkan yardımcılığını yürütmektedir.

İstanbul 1990 doğumludur, İlk, orta, lise öğrenimini Koç Özel İlkokulu ve lisesinde yapmış, Berkeley College Newyork USA da İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Işıklar Holding A.Ş.’ de İş Geliştirme Müdürlüğü ve 2011 yılından beri Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır..

İstanbul 1994 doğumludur. 2012 yılında VKV Vakfı Koç Özel Lisesi’nden 2018 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nden mezun olmuştur. 2020 yılına kadar Işıklar Holding’in finans departmanında uzman yardımcılığı görevinde bulunmuş, 2020 yılından itibaren Yönetim Kurulu üyeliğiyle birlikte Işıklar Holding’in Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler müdürlüğünü yapmaktadır.

İzmir 1945 doğumludur. Liseyi West Chester High School (Amerika) ‘da bitirmiştir. 1970 yılında University of Strathclyde (İskoçya) ‘den Gemi İnşa Mühendisi olarak onur derecesiyle mezun olmuştur.1974 yılında katıldığı Işıklar Grubu’nda mühendislikten başlayıp, üst kademe yöneticiliğe uzanan bir kariyer yapmıştır. Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğinin yanında tüm Işıklar Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yapmaktadır.

1960 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1982 yılında mezun olmuştur.Yedek Subaylığını takiben Ocak 1985’te özel sektörde iş hayatına başlamıştır. 1987 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubunda Denetim Müdürlüğü, Işıklar Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı, Barkisan Holding A.Ş.’de Satış Koordinatörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı , Işıklar Holding A.Ş.’de Finansman Koordinatörlüğü ,Işıklar İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Halihazırda Metemteks Sentetik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü ve tüm IŞIKLAR Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesidir.

İstanbul 1966 doğumludur. 1985 yılında İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden, 1990 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1991 yılında Amerika’da Southern New Hampshire University’den İş İdaresi dalında yüksek lisans derecesi almıştır. Arçelik AŞ’de satış, pazarlama ve strateji alanlarında çalışmış, Marka Yönetimi ve Pazar Araştırma Müdürlüğü yapmış, Lafarge Grubu’nda ise Lafarge Beton AŞ’de Pazarlama Müdürlüğü, Beton Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılında katıldığı Işıklar Grubu’nda Işıklar Ambalaj Pazarlama AŞ Genel Müdürlüğü ve 2019 yılı Temmuz ayından beri Grup CEO’luğu görevini sürdürmektedir. Türkiye Selüloz, Kağıt ve Ağaç Mamulleri Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesidir.

Sayın Ziya Mehmet Günal 1960 doğumlu olup, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.
Sayın Ziya Mehmet Günal ;
1988 – 1989 yılları arasında T.Emlak Bankası A.Ş.’de Uzman Yardımcısı ( Risk Yönetimi Grup Müdürlüğü)
1989 – 1990 yılları arasında T.Emlak Bankası A.Ş. ‘de Uzman ( Menkul Değerler Grup Müdürlüğü)
1990 – 1995 yılları arasında Birleşik Yatırım Bankası A.Ş.’de Müdür ( Menkul Kıymetler Müdürlüğü)
1995 – 2005 yılları arasında Takasbank A.Ş.’de Müdür ( Krediler ve Borsa Para Piyasası Müdürlüğü)
2007 – 2008 yılları arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’de Denetim Kurulu Üyesi
2008 – 2010 yılları arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi
2010 – 2012 yılları arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
2006 – 2016 yılları arasında Takasbank A.Ş. ‘de Direktör ( Krediler Ekibi, Piyasalar Müdürlüğü, Fon Yönetimi Müdürlüğü )
olarak hizmet vermiştir.

Sayın Can Özdemir 1959 doğumlu olup, 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Sayın Can Özdemir 1984 ile 1988 yılları arasında DELKO Makina İstanbul Bölge Müdürü olarak çalışmış olup, 1988 yılından bugüne kadar TURCO Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ortağı ve Genel Müdürü görevi devam etmektedir. Aynı zamanda, 1989 yılından bu yana DIZEL TURBO Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ortağı ve Genel Müdürlüğünü ve 1996 yılından bu yana da TURCO UK Ltd. Glasgow İngiltere Şirket Ortağı ve Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Adı Soyadı Cinsiyeti Görevi Mesleği Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler Ortaklıktaki Sermaye Payı (%) Temsil Ettiği Pay Grubu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı
RIZA KUTLU IŞIK Erkek YÖNETİM KURULU BAŞKANI EKONOMİST YÖNETİM KURULU BAŞKANI BAĞLI ORTAKLIKLAR VE İŞTİRAKLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİ 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
UĞUR IŞIK Erkek YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ İŞLETMECİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ BAĞLI ORTAKLIKLAR VE İŞTİRAKLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİ 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
TURGUT IŞIK Erkek YÖNETİM KURULU ÜYESİ İşletme ve Yönetim Meslek Profesyoneli YÖNETİM KURULU ÜYESİ Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu ÜyeIilk Işıklar Holding A.Ş. İş Geliştirme Müdürü 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
ELA IŞIK Kadın YÖNETİM KURULU ÜYESİ İşletme ve Yönetim Meslek Profesyoneli YÖNETİM KURULU ÜYESİ Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi -Işıklar Holding A.Ş. Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
SIRRI GÖKÇEN ODYAK Erkek YÖNETİM KURULU ÜYESİ GEMİ İNŞA MÜHENDİSİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ, GENEL MÜDÜR BAĞLI ORTAKLIKLAR VE İŞTİRAKLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİ 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
SEBAHATTİN LEVENT DEMİRER Erkek YÖNETİM KURULU ÜYESİ İŞLETMECİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ BAĞLI ORTAKLIKLAR VE İŞTİRAKLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİ 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
VOLKAN GİRİŞKEN Erkek YÖNETİM KURULU ÜYESİ Yönetici YÖNETİM KURULU ÜYESİ Işıklar Holding A.Ş. Genel Müdürü (CEO) -Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü 0 A GRUBU Bağımsız Üye Değil
ZİYA MEHMET GÜNAL Erkek YÖNETİM KURULU ÜYESİ İŞLETMECİ 0 A GRUBU Bağımsız Üye
CAN ÖZDEMİR Erkek YÖNETİM KURULU ÜYESİ İŞLETMECİ 0 A GRUBU Bağımsız Üye